Elazığ Hava Durumu

Elazığ Keşfet sayfamız siz değerli kullanıcılarımıza en kaliteli ve en doğru hizmeti verebilmek için hazırlanmıştır. Öncelikleriniz önceliğimizdir ilkesiyle yolumuza devam etmekteyiz. Kullanıcılar bir il merkez ve ilçelerine özgü arama sayfasından ne arar dedik ve örneğin o ile ait hava durumunu merak ederler düşüncesiyle Elazığ iline ait meteroloji genel müdürlüğünden alınan Elazığ’a ait hava durumunu sayfamıza ekledi.

Hava durumu nedir  ?

Meteoroloji ile ilgili olayların bütünü, hava raporu, hava şartları.

Sinema ve Televizyon dünyasındaki anlamı : Belirli bir süre içinde havanın nasıl olacağını belirten izlence; hava yazanaklarının okunduğu yayın.

Hava durumu ya da kısaca hava, yaşam ve insan aktiviteleri üzerindeki etkisini de göz önüne almak koşuluyla atmosferin belirli bir anda, belirli bir bölgedeki hali. Bazen çoğul olarak havalar şeklinde kullanılır. Hava durumu kavramı ile genellikle uzun dönemde gerçekleşen yani iklimsel değişimler değil, atmosferdeki kısa dönemde gerçekleşen değişimler kastedilir. Gökyüzünün görüş, bulutluluk, nem, yağış, sıcaklık ve rüzgâr durumu gibi çeşitli özelliklerini ifade eder.

Belirli bir bölgedeki mevcut hava durumu hava raporu, gelecekte beklenen durumlar ise hava tahmini şeklinde, ilgili meteoroloji otoriteleri tarafından yayımlanır.

Hava durumu anlamı, kısaca tanımı:

Meteoroloji : Hava koşullarında meydana gelen değişmeleri, iklim türlerini araştırıp hava durumu tahminlerinde bulunan bilim dalı, hava bilgisi.

Hava

Canlılar üzerindeki etkisine göre hava yuvarının durumu. Çekicilik. Hava yuvarını oluşturan, bütün canlıların solunumuna yarayan, renksiz, kokusuz, akışkan gaz karışımı. Gökyüzü. Görünüş, davranış, söz vb. için bir kimsenin durumunu belirten özellik. Esinti. Durum, ortam, çevre, muhit, atmosfer, ambiyans. Keyif, âlem. Müzik aletlerinden çıkan ses perdesi. Çevreyi kuşatan boşluk. Meteoroloji ile ilgili olayların bütünü. Sonuçsuz, anlamsız, boş (durum, davranış, söz). Tarz, üslup. Müzik parçalarında tür.

Rapor

Herhangi bir işte, bir konuda yapılmış olan inceleme, araştırma sonucunu, düşünceleri veya tespit edilenleri bildiren yazı, yazanak. Anlatım, ifade. Hastalığın tanısı, hastanın dinlenme durumu vb.ni gösteren, doktor veya doktorlar kurulu tarafından verilen yazı.

Durum

Ad soyundan kelimelerin birbirleriyle edatlarla ve fiillerle ilişkilerini belirleyen biçim, hâl. Bir şeyin içinde bulunduğu koşulların hepsi, vaziyet, hâl, keyfiyet, mevki, pozisyon. Duruş biçimi, konum, tavır. Bireyin toplum içindeki ilişkileriyle belirlenen yeri.

Olay : Ortaya çıkan, oluşan durum, ilgi çeken veya çekebilecek nitelikte olan her türlü iş, hadise, vaka. Önemli tarihsel olgu, fenomen.

Şart

Olması başka durumların gerçekleşmesini gerektiren şey, koşul. Temel kural belgesi.

Yaşam

Doğumla ölüm arasında yaşanan süre, ömür, hayat.

İnsan

Huy ve ahlak yönünden üstün nitelikli (kimse). Âdemoğlu, âdem evladı. Toplum hâlinde bir kültür çevresinde yaşayan, düşünme ve konuşma yeteneği olan, evreni bütün olarak kavrayabilen, bulguları sonucunda değiştirebilen ve biçimlendirebilen canlı.

Aktivite

Etkinlik.

Etki

Bir kimse üzerinde bırakılan izlenim. Bir etken veya bir sebebin sonucu, yardım. Bir kimse veya nesnenin başka bir kişi veya şey üzerindeki gücü, tesir.

Koşul

Bir antlaşmada belirlenen hükümlerden her biri. Şart.

Diğer dillerde Hava durumu anlamı nedir?

İngilizce de Hava durumu ne demek?

n. weather  forecast , weather condition, weather

Fransızca da Hava durumu

situation du temps

Almanca da Hava durumu

n. Wetterlage

Arapça da Hava durumu

الطقس

Değerli kullanıcılarımız bizleri tüm sosyal medya hesaplarınızdan takip ettiğiniz takdirde Elazğ  ili hakkında en güncel paylaşımları öğrenmiş olursunuz .