Plaj ve Kamplar | Elazığ Sivrice Gölü Eğlence Merkezleri

Plaj ve Kamplar

Elazığ Sivrice’de bulunan Hazar Gölü her geçen yıl daha fazla turist çekiyor.

Çevresinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait eğitim ve dinlenme tesisleri, çok sayıda yazlık ev ve tatil sitesi ile kamp alanları bulunan tektonik göl, yaz boyunca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden vatandaşlara Akdeniz ve Ege sahillerini aratmıyor.

TÜRKİYE’NİN EN DERİN GÖLLERİNDEN

Hazar Baba ve Mastar dağları arasında yer alan, 22 kilometre uzunluk ve 5-6 kilometre genişliğe sahip Türkiye’nin en derin göllerinden Hazar Gölü, gün boyu güneş ışınlarına göre mavi ve yeşilin her tonuna bürünmesiyle de ziyaretçilere görsel şölen sunuyor.

Hazar Gölü‘nü yaz boyunca sıcak havada serinlemek, dinlenmek ve tatil yapmak için tercih edenler arasında ülkenin farklı bölgelerinin yanı sıra Libya, Irak, İran ve Suriye’den gelen turistler de bulunuyor.

“HER GEÇEN YIL DAHA FAZLA TURİST ÇEKMEYE BAŞLADI”

Hazar Gölü’nün çevresindeki çok sayıda yazlık, dinlenme tesisleri, kamp alanları ve plajları ile ziyaretçilere güzel bir tatil için her türlü imkan sunulmaktadır.

“Göl tanıtımlarla her geçen yıl daha fazla sayıda turist çekmeye başladı” göl özellikle hafta sonu büyük ilgi görmektedir.

“Ortadoğu’dan, Suriye, İran, Irak ve Libya’dan konaklamak için gelen misafirlerimiz oluyor. Günübirlik olarak Diyarbakır başta olmak üzere Tunceli, Bingöl ve Elazığ’dan ziyaretçiler geliyor. Bununla beraber batıdan da konaklamak için gelen çok fazla misafirlerimiz oluyor. Kayseri, Malatya, Ankara ve Antalya’dan gelen ziyaretçilerimiz de oluyor” 

Elazığ Hazar Gölü

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • chat
    Yorum ekle